Cisco switch CBS110-8T-D (8xGbE, fanless)
Vaše cena vč. DPH
1 183  s DPH
Dostupnost: 7 skladem
Kategorie: , , Značka: Cisco EAN: 889728326186
Rychlé doručení - vše skladem
Při objednání ve všední den do 16 hodin doručujeme druhý den.Více info
Popis
Cisco switch CBS110-8T-D
Stránky produktu: CBS110-8T-D
Quick start guide: Quick start guide
Switching capacity and forwarding rate
Capacity in millions of packets per second (mpps) (64-byte packets) 11,9 mpps
Switching capacity in gigabits per second (Gbps) 16 Gbps
General
Head-of-Line (HOL) blocking HOL blocking prevention
MAC table 8K addresses
Jumbo frame 9216 bytes
Loop detection Helps discover loops in the network to avoid broadcast storms
Cable diagnostics Quickly identify and troubleshoot network cable faults and/or shorts
Media-dependent interface Automatic Media Dependent Interface (MDI) and MDI crossover (MDI-X)
Hardware
Total system ports 8 Gigabit Ethernet
RJ-45 ports 8 Gigabit Ethernet
Combo ports (RJ-45 + Small Form-factor Pluggable [SFP]) 0
LEDs Power, link/activity (cable diagnostics, loop detection), Gigabit, PoE*, Max PoE* – *if present
Cabling type Category 5e or better
Mounting options Desktop
Physical security lock Kensington lock slot
Packet Buffer 2 Mbit
Environmental
Unit dimensions (W x D x H) 160 x 104 x 30 mm (6.30 x 4.07 x 1.18 in)
Unit weight 0.43 kg (0.94 lb)
Power 100 to 240V, 50 to 60 Hz, external, universal
Power consumption (worst case)
System power consumption 110V=4.09W
220V=4.13W
Heat dissipation (BTU/hr) 14,09
Green (power efficiency) Supports IEEE 802.3az on all copper Gigabit Ethernet ports
*select models
Operating temperature 32° to 104°F (0° to 40°C)
Storage temperature –4° to 158°F (–20° to 70°C)
Operating humidity 10% to 90%, relative, noncondensing
Storage humidity 5% to 90%, relative, noncondensing
Acoustic noise and Mean Time Between Failures (MTBF)
Fan (number) Fanless
Acoustic noise N/A
MTBF at 25°C (hours) 2,066,844